Webfleet Solutions rozszerza program OEM.connect

Webfleet Solutions rozszerza program OEM.connect

– Webfleet Solutions, europejski dostawca rozwiązań telematycznych i spółka z grupy Bridgestone, rozszerza swój program OEM.connect, wykorzystując BMW i MINI CarData. Program umożliwia producentom pojazdów bezpośrednie podłączanie ich do rozwiązania do zarządzania flotą Webfleet, co eliminuje potrzebę instalacji dodatkowych urządzeń. Ta integracja sprawia, że korzystanie z danych OEM jest szybsze, łatwiejsze i tańsze dla zarządzających flotami pojazdów. Do podłączenia pojazdów niezbędny jest jedynie numer identyfikacyjny pojazdu (VIN).

– Dzięki najnowszej wersji naszego rozwiązania OEM.connect klienci mogą czerpać korzyści z szybkiego dostępu do użytecznych danych korzystając z BMW i MINI CarData – powiedział Taco van der Leij, wiceprezes Webfleet Solutions Europe. – Pojazdy z wbudowaną możliwością podłączenia, zejdą z linii produkcyjnej gotowe do korzystania z platformy Webfleet. W związku z tym, że bezpieczeństwo danych i ochrona prywatności są dla nas najwyższym priorytetem, to zintegrowane rozwiązanie pomoże menedżerom flot zwiększyć wydajność, efektywność i bezpieczeństwo ich działań – dodał Taco van der Leij.  

Dzięki OEM.connect właściciele samochodów BMW i MINI mają dostęp do standardowych funkcji platformy Webfleet, takich jak raporty o wydajności floty, rejestracja  danych dotyczących przejazdów, monitoring i lokalizacja pojazdów i kontrola zużycia paliwa. Pomaga to podejmować świadome decyzje w oparciu o dane i zapewnia bezpieczeństwo dzięki usłudze certyfikowanej standardem ISO/IEC 27001:2013. Natychmiastowe powiadomienia dotyczące diagnostyki pojazdów, na przykład ostrzeżenia na temat ciśnienia w oponach, pozwalają na monitorowanie stanu floty w czasie rzeczywistym. Dzięki temu menedżerowie flot mogą zapewniać bezpieczeństwo kierowcom i minimalizować czasy przestojów pojazdów. Wszystkie dane pojazdu są wyświetlane w interfejsie Webfleet i są dostępne z dowolnego miejsca za pośrednictwem aplikacji mobilnej Webfleet. OEM.connect pozwala również menedżerom flot pojazdów różnych producentów na monitorowanie wszystkich swoich pojazdów zgodnie z jednym przyjętym standardem i na jednej platformie, co ułatwia porównania i analizy.

– Będziemy kontynuować współpracę z producentami samochodów w dziedzinie telematyki, aby zaoferować naszym klientom najlepsze, najbardziej innowacyjne i wygodne rozwiązania – dodał Van der Leij.  

Rozwiązanie OEM.connect można zamawiać w Austrii, Belgii, Niemczech, Hiszpanii, Szwajcarii, Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Polsce i Holandii od stycznia 2021 roku. W przyszłości program ten będzie dostępny również w innych krajach i regionach.

Więcej informacji na temat OEM.connect znajduje się na stronie internetowej: https://youtu.be/CcwpnMckaeM

Poleć ten artykuł:

Polecamy