Zyski PEKAES

Zyski PEKAES

PEKAES zamknął 2013 r. zyskiem netto w wysokości 11 mln zł i obrotami na poziomie 548,6 mln zł, o 5% większymi niż w 2012 r.

Jeszcze rok temu PEKAES odnotowywał stratę netto w wysokości 13,4 mln zł. Wynik EBITDA wzrósł o ponad 100% do 17,6 mln zł na koniec grudnia ubiegłego roku. Tym samym PEKAES potwierdził skuteczność przyjętej i realizowanej strategii rozwoju.

 

– Miniony rok był dla PEKAES jednym z najlepszych okresów od wielu lat. Systematycznie poprawialiśmy wszystkie kluczowe parametry działalności. Staliśmy się spółką bardzo konkurencyjną, wyróżniającą się pod względem jakości i nowoczesności w obsłudze klienta. Dzięki temu PEKAES startował i wygrywał kluczowe przetargi w branży. Jesteśmy w pełni gotowi, aby w 2014 roku rozwijać, w oparciu o nasze nowe aktywa, nowy model spółki logistyczno-intermodalnej. Zamierzamy wykorzystać wielki potencjału, jaki tkwi w tym rynku, budując tym samym wartość dla naszych akcjonariuszy – mówi Maciej Bachman, prezes zarządu PEKAES.

 

Dzięki optymalizacji procesów biznesowych, kontroli kosztów oraz wprowadzeniu nowych wysokomarżowych usług, PEKAES zdecydowanie zwiększył rentowność EBITDA (z 1,4% w 2012 r. do 3,2% w 2013 r.) oraz rentowność netto, która z -2,6% w 2012 r. wzrosła do 2,0% na koniec ubiegłego roku.

 

Spadły również koszty operacyjne, które w ciągu minionego roku zostały obniżone o prawie 30%, a koszty ogólnego zarządu zmalały o prawie 38%.

 

Grupa PEKAES na koniec grudnia 2013 r. posiadała ponad 55 mln zł środków pieniężnych i krótkoterminowych aktywów finansowych.

Poleć ten artykuł:

Polecamy