Nowy Wymiar Produkcji – 21 maja 2013

Nowy Wymiar Produkcji – 21 maja 2013

Podczas majowych Warsztatów Liderów Produkcji w Poznaniu zastanowimy się nad dwiema drogami rozwoju przedsiębiorstwa: Gemba Kaizen oraz Kaikaku...

Uczestnicy będą mieli niezwykłą okazję usłyszeć jak firma Holding Anders Polska przeprowadził reengineering linii produkcyjnej z zastosowaniem automatyki, rozwiązania MES i RFID. Dowiemy się czy obie japońskie metody można stosować jednocześnie. Nie zabraknie opisu problemów powstających na produkcji oraz potencjalnych rozwiązań w postaci najnowszych narzędzi informatycznych dedykowanych dla polskich przedsiębiorstw wytwórczych. Dowiedzą się również Państwo jak w dobie konkurujących łańcuchów dostaw usprawnić swoją logistykę.

 

PROGRAM WARSZTATÓW

  1. Efektywność płynąca z Kaikaku – przeprojektowanie linii produkcyjnej w fabryce materacy (zaprojektowanie linii produkcyjnej, wdrożenie MES) – Dawid Majchrzak, Hilding Anders Polska sp. z o.o.
    • Reengineering linii produkcyjnej
    • Zastosowanie Teorii Ograniczeń
    • Wdrożenie systemu MES z czytnikami RFID
  2. Analiza możliwości zastosowania filozofii Kaizen w firmie produkcyjnej na przykładzie Arjohuntleigh. – Maciej Koc, konsultant Kaizen, KAIZEN Institute, Poland Operations.
    • W jaki sposób identyfikować możliwości doskonalenia?
    • Od czego zaczać wdrażanie filozofii Kaizen?
    • W jaki sposób wbudować kulturę Kaizen w codzienność firmy?

  3. Modele cenowe w procesach kontraktacji produkcji, logistyki i usług. Vested jako alternatywa dla tradycyjnych modeli. – Piotr Polak,Prezes Fundacji Chartered Institute of Cooperation, Center of Excellence Vested.
    • Kiedy stosować rozwiązania typu “transaction- based” (rozliczenia według zapłaty za pojedyńczą usługę lub jednostkę wyprodukowaną)
    • Kiedy stosować rozwiązania oparte o inwestycje własne a kiedy stosować rozwiązania “performance-based” (uzależnienie wynagrodzenia od uzyskania zdefiniowanych celów)
    • Korzyści wynikające ze stosowania nowatorskiego modelu Vested, na przykładach firm, które zdecydowały się na to rozwiązanie
  4. Kalkulacje produkcyjne. Obliczanie tempa i taktu produkcji. Kalkulacja czasu wytwarzania i funduszu czasu pracy. Obliczanie funduszu czasu pracy maszyn. – Andrzej Zybert, niezależny konsultant.
    • W każdym systemie, niezależnie czego on dotyczy, konieczne jest sprawdzenie, czy system jest możliwy do realizacji, to znaczy czy mamy odpowiednie zasoby do jego realizacji. Jeśli zasoby, to jakie?. Czy tylko ludzkie, rzeczowe, finansowe, informacyjne, czy też wszystkie razem wzięte w jednym miejscu i w jednym czasie. Jak je w związku z tym obliczać, do czego mają służyć te obliczenia, czy w ogóle warto tym się zajmować?
  5. Metody bilansowania zapotrzebowania na zasoby. – Andrzej Zybert, niezależny konultant.
    • Co należy zrobić, w przypadku, gdy zapotrzebowanie na zasoby produkcyjne wynikające z planu produkcji są wyższe niż rzeczywiście posiadane? Jak zapewnić dostępność dodatkowych zasobów, aby były naprawdę efektywne?
  6. Jak skrócić kolejkę samochodów na załadunkach/rozładunkach i kto na tym oszczędza. – Grzegorz Prorok, Key Account Manager, Transporeon Sp. z o.o.
    • Ile trzeba zainwestować, by mieć wydania bardziej efektywne np.15% przy tej samej obsadzie magazynu?
    • Jak sprawić aby odnaleźć administracyjne oszczędności, transparentność oraz mieć dostęp do danych o zleceniu w jednym miejscu, począwszy od rejestracji aż do dostarczenia towaru do miejsca przeznaczenia.
  7. Współpraca Producent – Operator Logistyczny, ważnym elementem łańcucha dostaw. Wybrane przykłady obsługi. Andrzej Wardzyński – Raben Transport Sp. z o.o.

     

 

ABY ZGŁOSIC UDZIAŁ W WARSZTACIE PROSIMY O WYPELNIENIE FORMULRZA ZGLOSZENIOWEGO W ZAKŁADCE REJESTRACJA

Więcej informacji

Agnieszka Szafrańska, Project Manager,agnieszka.szafranska@logistyka-produkcji.pl; kom. 515-160-509, tel. 61 892 63 74

Poleć ten artykuł:

Polecamy